*** DARMOWA WYSYŁKA! dla zamówień powyżej 200 zł. i przy przedpłacie na konto***

Wesele latem – jak nie dać się zalać potem?

Ślub i wesele w środku lata, zdjęcia w plenerze, potem huczna impreza i tańce do białego rana.

Wszystko fantastycznie, ale nie gdy twoja twarz nawet przy niewielkim wysiłku czy wyższej temperaturze otoczenia zaczyna się pocić. Makijaż, nawet najlepszy, nie wytrzyma tak ekstremalnych warunków. Pewnie nie raz słyszałaś od wizażystki, że jej makijaż wytrzyma wszystko… jednak tak się nie działo. Nic dziwnego. Na pocącą się skórę twarzy nie ma żadnego sposobu – żaden podkład nie ma działania przeciwpotnego.

Jedynym skuteczny rozwiązaniem jest zastosowanie pod makijaż preparatu antyperspiracyjnego przeznaczonego specjalnie do twarzy. Obecnie na rynku jest tylko jeden taki preparat: Skin Prep Pro marki Mehron.

Skin Prep Pro 120ml
źródło: www.makeuup.pl

Preparat ten to właściwie baza przygotowująca skórę do makijażu. Baza ma właściwości dzięki którym ujścia gruczołów łojowych, a więc także potowych, są blokowane i dzięki temu skóra twarzy chwilowo nie ma możliwości ani się pocić, ani wyświecić na skutek produkcji sebum. Dzięki temu skóra jest matowa, a makijaż trzyma się idealnie, ponieważ nie “spływa” ze skóry. Jest to jedynie chwilowa sytuacja, ponieważ po zmyciu makijażu wraz z preparatem, skóra wraca do swojego normalnego funkcjonowania, tj. wydzielania sebum i potu.

Produkt przeznaczony jest jedynie na wyjątkowe okazje, nie nadaje się do codziennego stosowania. Zawiera alkohol oraz sole aluminium, więc należy stosować go ostrożnie, w niewielkich ilościach, a w przypadku cer wrażliwych i mieszanych, jedynie w obszarze występowania świecenia/pocenia się skóry. W większości przypadków należy unikać stosowania go na policzkach.

Bardzo istotną zaletą Skin Prep Pro jest również fakt, że jest to zupełnie przeźroczysty płyn, który nie pozostawia śladów na skórze, więc może być z powodzeniem stosowany u mężczyzn.

Bazę można zakupić w sklepie makeuup.pl, w opakowaniu 120 ml.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dokładnie używać Skin Prep Pro, zobacz poniższy filmik autorstwa Mai Ogonowskiej: